Sayfalar

27 Eylül 2010 Pazartesi

Okul=kulak :)

Bugün Liya beni çok şaşırttı.
Devamlı bizimle birlikte oynar, biz hangi odaya gitsek yanımızda biterdi. 2 sn yanından ayrılamazdık.
Ama bugün ilk defa elimden tuttu beni mutfağa götürdü, sandalyeyi gösterip otur dedi. Ben oturuncada koşa koşa oturma odasına gitti. Önce ne yapmak istediğini anlamadım peşinden gittim. Ama o tekrar beni mutfağa götürüp sandalyeye oturttu. Ben de gizli gizli odada ne yapıyor diye baktımki topunu almış hoppa diye havaya atıyor sonra tekrar alıyor atıyor.
Yani inanması güç ama tek başına oyun oynamak istemiş miniğim :) Beni görünce geleyimmi kızım dedim ııııhh dit dedi :) Ben mutfağa giderken de baybayyy diyor. 5- 10 dk. kadar bu şekilde oynadıktan sonra koşarak yanıma gelip Annneemmm diye bacaklarıma sarıldı. Sanki seni özledim der gibi :))
Şimdi de ablamızın boyalarını aldık rakamları boyuyor. (ablamız duymasın)

Liya'nın kendince bazı kelimeler arası bağlantıları bazen çok komik oluyor.
Mesela çok küçükten beri okul kelimesini kulak kelimesiyle bağdaştırmıştı :)) Nasıl mı keşfettim?1 yaşlarında falan ablayı soruyorum nerde kızım ablan diye adda diyor hayır diyorum okula gitti. Bu dialogumuz bir kaç defa tekrarlandıktan sonra soruyorum kızım abla nerde kulağını tutup çekiştiriyor. Alla allahhh bu çocuk niye kulağını çekiyor yoksa kulağımı ağrıyor falan derken benim sorum üzerine kulağını çektiğini farettim :)) meğer okula gitti dediğimi kulak olarak algılıyormuş :)) şimdi ne zaman abla nerde desem kulağını tutar bu böyle kalacak herhalde :))
Biraz önce sohbet ediyorduk baba nereye gitti kızım ? şişee (işe) :)) Abla nereye gitti kızım ? Yine kulağa yapışıldı :))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız bizim için çok değerlidir :)