Sayfalar

2 Ağustos 2010 Pazartesi

DOLU DOLU BİR PAZAR

Eskiden pazar günlerini sevmezdim, canım çok sıkılırdı. Ama şimdi yani liya doğduktan sonra pazar günlerimiz dolu dolu geçiyor. Aynı bugün olduğu gibi...
Bugün felaket sıcaktı evin için normal termometrede 34 dijitalde 31 i gösteriyordu. Hangisi doğru bilmiyorum ama bana göre 40  falandı :) Duş falan fayda etmedi. Liya'da o kadar bunaldı ki anlatamam. Hemen balkona havuz inşa ettik :) Havuzu suyla doldurduk ve Liya'yı havuza attık. 1 saatten fazla oynadı aman nasıl mutlu oldu anltamam. Ablasının küçülmüş mayosunu da giydi yabi biraz büyük geldi ama üstü pullu pullu olunca çıkartmak istemedi miniğim :)şimdiye kadar hep banyoda kendi küvetinde oynuyordu şimdi büyükçe bir havuzda kendini bulunca çıldırdı resmen.


 Su yorar derler ya gerçekten de öyle oldu çok yorulan prenses 3 saat süren öğle uykusuna yattı.
3 saatin sonunda uyandı miniğim ve karnını doyurup hemen dışarıya attık kendimizi (demiştim dolu dolu bir pazar diye) çıkarkende Liya ya madem güne ablasını mayosuyla başladı nostalji olsun diye yine ablasının küçüklük kıyafetlerinden birisini giydirdim. çok şeker oldu aynı ablası gibi :)
yavrumun kolunu iki yerinden pis sivrisinekler yemiş :( aslında daha önce bacaklarını ısırdığı için babamız hemen fişe takılan likit sivrisinek kovuculardan almıştı ama holün kapısı aralık kalmış ve içeri hain sinek sızmış. kimyasal şeylere aslında karşıyımdır ama zararlı olmasın diye yatmadan önce takıyoruz yatarken çıkarıyoruz. Bu arada dışardaki sivriler içeri giremiyor içerdekilerde hemen dışarı kaçıyor. Bizde rahat rahat yatabiliyoruz ama dün bir ihmalkar davranmışız demekki.
Migrosa gittiğimizde Liya'yı tırtıla bindirelim dedim Hakan korkabileceğini söylesede sanırım oda merak etmiş olmalıki tamam bindirelim dedi. Ve sonuç Liya çok mutlu oldu tabi bizde .Hatta etrafındaki kişilere bile el salladı :)

sanki oyuncak bebek oturtmuşlar tırtıla :))))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız bizim için çok değerlidir :)